sobota, 21 marca 2020

Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

  • W związku z epidemią koronawirusa zgodnie z dekretem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego zawieszamy na czas nieokreślony nabożeństwa Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowe, katechezy dla dorosłych i młodzieży, spotkania formacyjne wszystkich wspólnot, grup młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, odwołujemy rekolekcje szkolne i parafialne, spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii.
  • Zachęcamy do wysłuchania rekolekcji za pośrednictwem radia i internetu.
  • Do spowiedzi przychodzimy pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
  • Przyjęte intencje mszalne będą odprawiane w małej liczbie wiernych.
  • Ponieważ według wytycznych władz państwowych we Mszy św. może uczestniczyć 50 osób. Jeśli będzie potrzeba będzie też możliwość Mszy św. o godz. 16.00.
  • Komunia św. zalecana forma na rękę po uprzedniej dezynfekcji, druga forma tradycyjnie do ust i trzecia Komunia duchowa: modlitwa w której wyrażamy pragnienie przyjęcia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do swojego serca.
  • W ramach liturgii śpiewamy codziennie suplikacje.
  • We środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o godz.  700, 900 i 1800. W tym dniu w naszej parafii odbędzie się uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nie wszyscy będziemy mogli w niej osobiście uczestniczyć w kościele, dlatego będziemy mogli rozpocząć duchową adopcję w naszych domach. Przystąpienie do dzieła możemy zgłaszać mailowo do parafii: parafiapludy@gmail.com Więcej informacji na stronie parafialnej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od Mszy św. od 730 do 2000.
  • Nasza parafialna akcja charytatywna: paczka dla rodzin i bezdomnych będzie realizowana przynosimy żywność trwałą i środki czystości do kruchty kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz