sobota, 30 października 2021

Ogłoszenia 2021.10.31 XXXI niedziela zwykła

     Dziś o 19.30 Msza św. za Ojczyznę.

   Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu z racji na 1 listopada odbędzie się katecheza we czwartek o g. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

     W sobotę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej Totus Tuus, serdecznie zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół podstawowych.

     Jutro 1 listopada Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800.  Na cmentarzu tarchomińskim Msza św. o godz. 1300 z procesją wypominkową za zmarłych.  

     We wtorek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o 700, 900, 1630 i 1800. Po Mszach św. o godz. 900 i 1800 nabożeństwa wypominkowe za zmarłych.

    Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych odmówioną choćby w myśli.

    We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych możemy zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących nawiedzając kościół, odmawiając Ojcze nasz i wyznanie wiary.

    Penitencjaria Apostolska ogłasza, że w celu uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych odwiedzenie cmentarza, również duchowo, i modlitwę za zmarłych “można przenieść na inne dni miesiąca listopada, aż do jego końca”.  Ponadto odpust zupełny, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych  (2 listopada), uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i  odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na  niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.  Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w  miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do  jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki.  Wśród tych warunków są: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii i modlitwa w intencji Ojca Świętego przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, pobożne odmówienie modlitwy za zmarłych (np. jutrznia i nieszpory z oficjum za  zmarłych), Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy innej modlitwy za zmarłych lub podjęcie medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za  zmarłych czy wypełnienie uczynków miłosierdzia poprzez ofiarowanie cierpień i  niedogodności swego życia Panu Bogu.

     W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do Mszy św. zbiorowej sprawowanej codziennie przez cały listopad o godz. 1800, a  w niedziele o 700 rano oraz do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130. Można przesyłać prośbę o modlitwę za zmarłych za pośrednictwem internetu, ofiarę wraz z imionami przesyłamy na konto parafii. 1 listopada będziemy też dokonywać zapisów na cmentarzu w alejce w pobliżu kaplicy cmentarnej.  

     Adoracja Najświętszego Sakramentu od listopada we czwartki do godz. 2000, nie będzie niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu w starym kościele.

    5 listopada przypada I piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach św. Wizyta u chorych w  od godz. 900.

     W I sobotę Msz św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1600 a po niej różaniec.

     W tym tygodniu kancelaria czynna we środę i czwartek.

     Dzisiaj i 1 XI na Cmentarzu Tarchomińskim trwa VII kwesta na renowację zabytkowych nagrobków, organizowana przez Parafię św. Jakuba, Stowarzyszenie Razem dla Białołęki i Fundację AVE. 1 XI o g. 19.30 na cmentarzu odbędzie się spacer historyczny oraz koncert zaduszkowy "bez oklasków i bisów" w wykonaniu naszego chóru AVE i kwartetu smyczkowego. Zapraszamy.

     Przypominamy o potrzebie zachowania ostrożności i zasad dystansu oraz maseczek w przestrzeni kościelnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz