sobota, 6 grudnia 2014

Ogłoszenia 2014.12.07 II niedziela Adwentu

 • Dziś taca na Seminarium duchowne, oraz zbiórka do puszek na Kościoły Wschodu po każdej Mszy św.
 • Za tydzień taca na ogrzewanie obiektów kościelnych.
 • Msza św. roratnia sprawowana w dni powszednie o godz. 7.00.
 • Rekolekcje od 3 niedzieli Adwentu od 14 do 17 grudnia włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Pierzchała dyrektor wydziału katechetycznego naszej Kurii.
 • Dziś dzieci idące do I Komunii otrzymują medaliki z wizerunkiem Maryi Niepokalanej na Mszy św.
      o godz. 10.00 ze szkół: Mentis, Nasza Szkoła, STO i 110
      o godz. 11.30 ze szkoły 257 i Inspiracji.
 • Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania g. 16.30- grupa młodsza. Za tydzień grupa starsza.
 • Jutro - w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  - obchodzimy 6-tą rocznicę poświęcenia naszego parafialnego kościoła wzniesionego dzięki Bożej Opatrzności  jako wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Kościół wybudowany został w bardzo krótkim czasie 5 lat dzięki zaangażowaniu wielu parafian i ludzi dobrej woli, a przede wszystkim inicjatora dzieła i budowniczego świątyni ks. Prałata Mirosława Bielawskiego.  Msza św. dziękczynna w poniedziałek o godz. 18.00.
 • Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są dzisiaj rozprowadzane przez Parafialny Zespół Caritas w Wieczerniku.
 • Opłatki można nabyć w pomieszczeniu pod Chórem.
 • Alumni III kursu Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę teatralną pt. „Miecz obosieczny” na podstawie dramatu Jerzego Zawieyskiego pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Jerzy Zelnik. Terminy sztuk w gablocie.
 • Kancelaria parafialna w okresie kolędowym. Czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki rano od godz. 7.30 do 8.00 i wieczorem po Mszach św. od godz. 18.30 do 19.00. W dni powszednie do spowiedzi przychodzimy pół godz. przed Mszą św. wieczorną.
 • Dziś w naszej parafii po porannych Mszach św. odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Rodzice chcą mieć wybór”. W Polsce potrzebna jest ustawa, która zagwarantuje rodzicom możliwość decydowania o tym, kiedy, jak i czego uczone są ich dzieci, ponieważ to rodzice są pierwszymi wychowawcami swojego dziecka.
 • Jak co roku chcemy zorganizować na Święta Bożego Narodzenia pomoc dla najuboższych rodzin mieszkających na terenie naszej parafii. Od niedzieli 7 grudnia do 17 grudnia /to ostatni dzień rekolekcji/przynosimy paczki świąteczne i składamy je w kościele w pomieszczeniu pod chórem. Nie przynosimy ubrań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz