sobota, 6 grudnia 2014

Ogłoszenia 2014.11.30 I niedziela Adwentu

 • Dziś I niedziela adwentu rozpoczyna ona nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas radosnego oczekiwania na powtórne Przyjście Chrystusa w chwale. Z tej okazji ministranci rozprowadzają folder ewangelizacyjny z refleksją ks. proboszcza na początek roku kościelnego.
 • Msza św. roratnia sprawowana w dni powszednie o godz. 7.00.
 • Rekolekcje od 3 niedzieli Adwentu od 14 do 17 grudnia włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Pierzchałą dyrektor wydziału katechetycznego naszej Kurii.
 • Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania g. 16.30- grupa młodsza.  Za tydzień grupa starsza.
 • Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są dzisiaj rozprowadzane przez Parafialny Zespół Caritas w Wieczerniku.
 • Opłatki można nabyć w pomieszczeniu pod Chórem.
 • Dziś w godz. 9.00- 15.00.  w Wieczerniku odbędą się Artealia. W programie prezentacja twórczości 20 artystów i twórców rękodzieła, warsztaty i pokazy. W trakcie Artealiów odbywać się będzie kiermasz ciast. Dochód na cele charytatywne.
 • Dziś w godz. 9.00- 15.00 w salce obok Wieczernika odbywa się badanie słuchu.
 • Dziś o g. 19 zapraszamy na doroczne święto muzyki sakralnej CECYLIADA. Wystąpią chóry i schole z Dekanatu Tarchomińskiego, które wspólnie wykonają również fragment Akatystu. Gościem specjalnym będzie nagradzany na wielu festiwalach w Polsce i zagranicy młodzieżowy chór Schola Cantorum Maximilianum z Józefowa k. Otwocka.
 • Pierwszy piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.00.
 • I sobota różaniec o godz. 17.15. Msza św. o godz. 18.00 z II niedzieli Adwentu. Spotkanie Koła Żywego różańca o godz. 17.00.
 • Za tydzień dzieci idące do I Komunii otrzymają medaliki z wizerunkiem Maryi Niepokalanej o godz. 10.00 ze szkół: Mentis, Nasza Szkoła, STO i 110  na Mszy św. o godz. 11.30 ze szkoły 257 i Inspiracji.
 • Za tydzień taca na Seminarium duchowne, oraz zbiórka do puszek na Kościoły Wschodu.
 • Kancelaria parafialna w okresie wizyt duszpasterskich w grudniu i styczniu. Czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki rano od godz. 7.30 do 8.00 i wieczorem po Mszach św. od godz. 18.30 do 19.00. W dni powszednie do spowiedzi przychodzimy pół godz. przed Mszą św. wieczorną.
 • Jak co roku chcemy zorganizować na Święta Bożego Narodzenia pomoc dla najuboższych rodzin mieszkających na terenie naszej parafii. Od niedzieli 7 grudnia do 17 grudnia /to ostatni dzień rekolekcji/ przynosimy paczki świąteczne i składamy je w kościele w pomieszczeniu pod chórem. W paczkach możemy przynosić produkty żywnościowe, chemię itp. Nie przynosimy ubrań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz