piątek, 26 grudnia 2014

Refleksja Bożonarodzeniowa dla samotnych

  • "Bóg się rodzi, Moc truchleje. Pan Niebiosów obnażony" - słowa kolędy każą nam zdumiewać się Tajemnicą obecności Boga w Nowonarodzonym Człowieku, Jezusie Synu Maryi. Do kolejnych życzeń pragniemy dołączyć teraz refleksję myśląc zwłaszcza o tych, którzy są samotni, którzy w swojej samotności znajdują się bardzo blisko Miłości Boga. Bóg nie chciał być samotnym, dlatego nas ludzi uczynił swoją Rodziną poprzez Jednorodzonego Syna, poprzez swoje Słowo, które stało się Człowiekiem, naszym Boskim Bratem. Nie jesteś sam. To szczególne przesłanie tych Świąt. Jakiekolwiek mury nie zbudowalibyśmy, aby zabezpieczyć siebie przed drugim człowiekiem, On Jezus  narodzony w Betlejemskiej Grocie, przyjmuje na siebie to wszystko, co sprawia, że rodzimy się i żyjemy poza miastem i poza gospodą, czyli poza relacjami poza gościnnością i serdecznością. Tak wiele naszych relacji obumarło i chociaż mieszkamy razem, czasami jesteśmy daleko od siebie. Jezus chce wejść w te trudne doświadczenia, ożywić Twoją nadzieję. XROBERT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz