sobota, 6 grudnia 2014

Ogłoszenia 2014.11.09 XXXII niedziela zwykła - Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 • "Ocalmy chrześcijan w Syrii" - to hasło tegorocznego, VI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś modlimy się w intencji syryjskich chrześcijan, zorganizowana zostanie też zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiarę złożyć można także za pomocą SMS-a o treści "Ratuje" pod nr 72405 (koszt 2 zł +VAT). Akcja trwa od 1 listopada do 31 grudnia br.
 • Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania g. 16.30- grupa starsza.
 • Za tydzień spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania g. 16.30- grupa młodsza.
 • We wtorek przypada 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Święto Niepodległości  w naszej parafii będziemy obchodzili z udziałem władz naszej Gminy, z przedstawicielami Rady dzielnicy Białołęka, harcerzy. O godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. koncert i apel Poległych przy miejscu Pamięci za wolność ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek o godz. 19.00 w kancelarii przygotowanie do małżeństwa.
 • W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 7.00, 8.30 i przed 11.30.
 • Za tydzień wybory samorządowe. Papież Franciszek powiedział: „Nikt z nas nie może powiedzieć: «Ja w to nie wchodzę, to oni rządzą…». Ależ nie, odpowiadam za to jak rządzą, i muszę uczynić wszystko, co w moich siłach, aby rządzili dobrze, starając się jak najpełniej uczestniczyć w życiu politycznym. Polityka - mówi nauka społeczna Kościoła jest jedną z najwznioślejszych form, miłości gdyż jest służbą dobru wspólnemu. Nie mogę umyć rąk. Wszyscy musimy coś dać z siebie.”
 • Ks. abp Henryk Hoser przypomina, że udział w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Od decyzji społeczeństwa zależy w dużej mierze przyszły kształt państwa. Należy zainteresować się sylwetkami poszczególnych osób, ich życiorysami oraz ich programami a nie jedynie obietnicami, które chcieliby zrealizować.
 • Ogłoszenie pana Burmistrza Białołęki.
 • Za tydzień taca na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 • Za tydzień będziemy gościli księdza Pallotyna, który będzie głosił kazania misyjne i rozprowadzał książki o misjach.. Po niedzieli będzie prowadził katechezy misyjne w naszych szkołach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz