sobota, 18 kwietnia 2020

ogłoszenia 2020.04.19 Niedziela Miłosierdzia

W związku z epidemią zgodnie z decyzjami władz państwowych i dekretem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego ograniczona jest liczba uczestniczących we Mszy św. do 5 osób. Od jutra obowiązują też nowe zasady dotyczące modlitwy we wnętrzu kościoła: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Uwzględniając metraż kościoła możemy sprawować liturgię w liczbie około 52 osoby w wnętrzu świątyni (prezbiterium, nawy, oraz chór). Dotyczy to również pogrzebów oraz adoracji w kościele. Nadal jest to poważne ograniczenie.

Według rozporządzenia Rady Ministrów, że obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki, dotyczy również miejsc kultu religijnego. Obowiązek ten nie stosuje się w przypadku „duchownego sprawującego kult religijny podczas jego sprawowania”.

W Niedzielę Miłosierdzia 19 kwietnia będziemy transmitować Mszę św. o 8.30. Transmisja będzie dostępna na żywo na stronie naszego parafialnego facebooka.

Z racji na pandemię wciąż aktualna dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej. III przykazanie Bożego przypomina nam o modlitwie w domu, zachęca do rozmowy o wierze, a także do uczestniczenia we Mszy za pośrednictwem radia bądź telewizji.

Księża nie mogą odwiedzać chorych przebywających na kwarantannie chyba, że w zagrożeniu życia.

Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu w starym kościele po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 16.00.  O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

Uroczystości I Komunii i rocznicowe odbędą się w innych terminach. Pierwszym wymogiem organizacji uroczystości jest powrót dzieci do szkół.

Serdeczne Bóg zapłać za kolejne przelewy na konto parafialne, jako ofiary na tacę na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.

Dziękujemy za wszelką życzliwość okazywaną duszpasterzom, za zamawiane intencje i ofiary składane przy okazji modlitwy w waszych intencjach. 

2 komentarze: