sobota, 11 kwietnia 2020

Ogłoszenia Niedziela Wielkanocna 12.04.2020 r.

1. Msza w Niedzielę Zmartwychwstania święta o godzinie 600 bez procesji, późniejsze Msze święte według następującego grafiku: o godz. 830, 1000, 1130, 1300, 1630, 1800, 1930.
  2. Msze św. w Wielki Poniedziałek w drugi dzień świąteczny: 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800.
  3. W związku z epidemią zgodnie z decyzjami władz państwowych i dekretem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego ograniczona jest liczba uczestniczących we Mszy św. do 5 osób. Dotyczy to również pogrzebów oraz adoracji w kościele.
  4. dziemy transmitować Mszę św. o 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania. Transmisja będzie dostępna na żywo na stronie naszego parafialnego facebooka.
  5. Z racji na pandemię ks. biskup Ordynariusz udziela dyspensy od uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, zaznaczając potrzebę modlitewnego spędzenia niedziel i uroczystości w domu, a także uczestniczenia duchowego we Mszy za pośrednictwem radia bądź telewizji.
  6. Komunia św. będzie udzielana po zakończeniu Mszy św. dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. wewnątrz kościoła.
  7. Księża nie mogą odwiedzać chorych przebywających na kwarantannie chyba, że w zagrożeniu życia.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za kolejne przelewy na konto parafialne, jako ofiary na tacę na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.
  9. Dziękujemy też za kwiaty i ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego siostrom za przystrojenie, a także p. Joannie Powierża za kwiaty. Pani Monice Laskus za pomysł i realizację dekoracji. Bóg zapłać za bratki od państwa Majlertów a także p. Danucie Wątłej za posadzenie kwiatów do ziemi w minionym tygodniu.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie paczek wielkanocnych dla naszych rodzin i osób samotnych. P. Dariuszowi Płatkowi za rozwiezienie do rodzin.
  11. Dziękuję za pomoc w realizacji transmisji Liturgii Wielkiego Tygodnia p. Janowi Maliszewskiemu, Dariuszowi Płatkowi i Bartłomiejowi Włodkowskiemu.