sobota, 25 kwietnia 2020

Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.

Dziś Niedziela Biblijna i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza.

W związku z epidemią zgodnie z decyzjami władz państwowych i dekretem ks. Biskupa Romualda Kamińskiego ograniczona jest liczba uczestniczących we Mszach św. w naszej świątyni do 52 osób (1 na 15 m2 ) 42 na parterze i 10 na chórze. Poza kościołem utrzymujemy odstępy 2 m.

Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego.

W Niedzielę 26 kwietnia będziemy transmitować Msze św. o 8.30 i o 11.30. Transmisja będzie dostępna na żywo na stronie naszego parafialnego facebooka.

Z racji na pandemię wciąż aktualna dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej. III przykazanie Bożego przypomina nam o modlitwie w domu, zachęca do rozmowy o wierze, a także do uczestniczenia we Mszy za pośrednictwem radia bądź telewizji.

Przypominamy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Nabożeństwa majowe będą sprawowane po mszy wieczornej. 

W I piątek maja spowiedź rano 7-8 i po południu od g. 16. Msze św. o godz. 700, 1630 i 1800. Księża mogą odwiedzać chorych jedynie w zagrożeniu śmiercią. Rozporządzenie kurii.
W piątek z racji na święto ks. biskup udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

W I sobotę miesiąca 2 maja będziemy obchodzili w naszej Ojczyźnie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 700, 900, 1600 i 1800. Różaniec o 1645.

Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu w starym kościele po Mszy św. o g. 700 do 1250.

Uroczystości I Komunii i rocznicowe odbędą się w innych terminach. Pierwszym wymogiem organizacji uroczystości jest powrót dzieci do szkół. Minister oświaty oznajmił, że nie będzie to możliwe do 24 maja. Możemy założyć, że będą to soboty we wrześniu: 12 IX- SP 257, 19 IX – SP 110, 26 IX- STO i Inspiracja i w październiku: 3 X – SP 367 i Nasza Szkoła. W razie potrzeby uroczystości odbędą się w małych grupach.

Serdeczne Bóg zapłać za przelewy pieniężne na konto parafii, jako ofiary na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników. Warto umieścić dopisek: darowizna na cele kultu religijnego.
Nr. Konta 76 1020 1042 0000 8402 0273 0539

Dziękujemy za wszelką życzliwość okazywaną duszpasterzom, za zamawiane intencje i ofiary składane przy tej okazji. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za naszych księży solenizantów: ks. Marka i Jarosława.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje dla narzeczonych drugą serię internetowych katechez przedmałżeńskich, przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych z terenu naszej diecezji, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 września tego roku. Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (nr tel. 664766062, e-mail: rwil8@wp.pl) do 30 kwietnia 2020 roku.

Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy”.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz