sobota, 4 kwietnia 2020

Ogłoszenia Niedziela Palmowa 05.04.2020 r.

Dziś w niedzielę Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

Program TRIDUUM SACRUM
Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800
Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18
00
Wigilia Paschalna w sobotę o godzinie
2000

Msza święta o godzinie 6
00 w Niedzielę Zmartwychwstania bez procesji, późniejsze Msze święte według grafiku o godz. 830, 1000, 1130, 1300, 1630, 1800, 1930.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w Wielki Czwartek po liturgii do godz. 2230.
w Wielki Piątek od 730 do 1800, a po Liturgii Męki Pańskiej do 2230.
w Wielką Sobotę od 730 do 2000, a po liturgii do 2230.

Msze św. w drugi dzień świąteczny - w Wielki Poniedziałek: 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800.

Post paschalny obowiązuje w Wielki Piątek, Kościół zachęca do przedłużenia tego postu na Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.

Poświęcenia pokarmów modlitwa przy posiłku w domach. Modlitwę odmawia głowa rodziny. Modlitwa na stronie internetowej parafii.

Kancelaria parafialna w Triduum Paschalne będzie nieczynna. Prosimy o załatwienie wszelkich koniecznych formalności do środy włącznie.

W związku z epidemią zgodnie z decyzjami władz państwowych i dekretem ks. Biskupa do 5 osób ograniczona jest liczba uczestniczących we Mszy św. Dotyczy to również pogrzebów, oraz adoracji w kościele.

dziemy transmitować Mszę św. o 10.00 w niedzielę Palmowa, a następnie liturgie Triduum Paschalnego o ustalonych porach. Transmisja będzie dostępna on line na stronie naszego parafialnego facebooka.

Z racji na pandemię ks. biskup Ordynariusz udziela dyspensy od uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, zaznaczając potrzebę modlitewnego spędzenia niedziel i uroczystości w domu, a także uczestniczenia duchowego we Mszy za pośrednictwem radia bądź telewizji.

Do spowiedzi możemy przychodzić w najbliższym tygodniu od poniedziałku do soboty włącznie: od godz. 7.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 19.30. Będzie też możliwość przyjęcia Komunii św. W razie niemożności przystąpienia do Sakramentu Pokuty wzbudzamy żal doskonały wraz z postanowieniem jak najszybszego przystąpienia do sakramentu Pokuty.

Komunia św. będzie udzielana po Mszach św.. Zalecana forma na rękę - te osoby przystępują pierwsze do Komunii św., druga forma tradycyjnie do ust (obecność wirusa we wydychanym powietrzu i ślinie naraża nas na możliwość zarażenia) i trzecia forma Komunia duchowa: modlitwa, w której wyrażamy pragnienie przyjęcia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Księża nie mogą odwiedzać chorych przebywających na kwarantannie chyba, że w zagrożeniu życia.

Bóg zapłać za przelewy bankowe na konto parafialne, jako ofiary na tacę na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.

Bóg zapłać za hojne wsparcie charytatywnej akcji pomocy dla rodzin i ubogich. Przyniesione dary oraz wpłaty pieniężne, za pomoc przy pakowaniu darów i rozweniu paczek. Mimo trudnych warunków dotarliśmy z pomocą do około 22 rodzin.

Dziękuję za pomoc w zabezpieczeniu płynów odkażających, a także w przygotowaniu przekazu internetowego Mszy świętej w Niedzielę Palmową.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz